Bilgilendirici Toplantılar ve Webinarlar

  • 23 Mart 2020 ve 27 Mart 2020 tarihleri arasında ortalama 150 kişilik gruplar halinde 9 farklı oturumda tüm akademisyenlerimize sistemin kullanımına ilişkin online eğitimler UZEM tarafından verilmiştir. 30 Mart 2020 tarihinden itibaren Bahar yarıyılı derslerinin uzaktan öğretim yöntemi ile hem eş zamanlı (senkron) hem de eş zamanlı olmayan (asenkron) şekilde verilmesine başlanmıştır. Bunun yanında bireysel eğitimlerde uzak masaüstü yazılımları ile öğretim elemanlarına UZEM tarafından verilmeye devam edilmektedir.
  • Ayrıca Üniversitemiz Senatosu tarafından oluşturulan bazı birimlerin Dekanları ve Yöneticileri, UZEM Müdürü ve Bilgi İşlem Daire Başkanının bulunduğu Uzaktan Eğitim Komisyonu toplantıları yine online toplantı üzerinden haftalık olarak yapılmaktadır.
  • Bunun yanında Bilgi İşlem Daire Başkanlığının koordinasyonunda Üniversitemiz Senato toplantıları ile Birimlerin Yönetim Kurulu toplantıları online toplantı araçları üzerinden yapılmaktadır.
  • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Finansal Okuryazarlık topluluğu 08.04.2020 tarihinde Ferit Babayev , Elif Özdemir  ve Serhat Güneysu koordinatörlüğünde ‘Evde Kalmanın Önemi’ isimli online oturum  gerçekleştirdi. Oturum da konuşulan konular; Dijital Öğrenme süreçleri, Temel Sosyal Medya Ve Yönetim Araçları, Kişisel Gelişim Araçları ve Uygulamaları, Online İş Takip/Ekip Uygulamaları, Online Ders Uygulamaları, LMS Uygulamaları, Dijital Öğrenme Ortamları, Animasyon Araçları, Değerlendirme Araçları, Yararlı Uygulamalar, Online Müzeler ve Kitaplar hakkında genel bilgilerdir.
  • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Proje, Eğitim ve Kültür Topluluğu, Analitik Düşünce Topluluğu ile Genç Tema ve Çevrecilik Topluluğu 10 Nisan 2020 tarihinde Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Hijyen-Virüs alanında bu zamana kadar çeşitli eğitimler verip birçok makale yazan Prof.Dr. Mustafa TAYAR 'Pandemi ve Hijyen Eğitimi' isimli eğitimi gerçekleştirmiştir. Eğitimde el yıkama teknikleri, maske kullanımı, aslında Covid-19 nedir ve korunma yolları ele alınmıştır.
  • Kütahya Dumlupınar Üniversite Uluslararası Ticaret Topluluğu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü Hocalarından Prof. Dr. Ercan Taşkın, Dr. Öğr. Üyesi Ferit Karahan, Dr. Arş. Gör. Göksel Karaş’ın koordinatörlüğünde ‘Ekonomi ve Covid-19’ isimli online bir konferansı gerçekleştirmişlerdir. Konferansda olarak covid-19 virüsünün ekonomiye, ticarete ve pazarlamaya olan etkileri, Petrolün Dünyada değer kaybetmesi bunun Türkiye’ye olumlu bir stok yapmasına yararken enerji sektörü açısından zararını ve petrolün bu konuma gelmesinde covid-19’un etkileri, Türkiye’ye etkileri, Sağlık Bakanlığımızın sürdürdüğü mücadelenin dünyaya örnek teşkil ettiği ve yönetim sürecinin nasıl devam edeceği, Dünya ticaretine etkileri ve pandemi sonrası girişimciler için açılacak ticari sektörler ve süreç sonrası zorlanacak sektörler, virüs dönemi kazanılan yeni tüketici alışkanlıkları pazarlamayı nasıl etkileyeceği gibi başlıklar ele alınmıştır.
Son Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2020, Pazartesi